Modele protetyczne

 

Realizujemy zamówienia na wydruki 3D modeli protetycznych.
Modele są wykonywane przy użyciu technologii przyrostowych w oparciu o najpopularniejsze techniki: FDM, SLA, MJF czy DMP.

 


Tworzenie modeli protetycznych w technologii druku 3D


Realizujemy usługi druku 3D modeli protetycznych. W produkcji wykorzystujemy wszystkie najpopularniejsze techniki przyrostowe w postaci FDM (druk 3D z termoplastów w formie żyłki), SLA (druk 3D z żywic światłoutwardzalnych), MJF (druk 3D ze sproszkowanych tworzyw sztucznych) i DMP (druk 3D ze sproszkowanych metali).

Usługi są realizowane kompleksowo, w oparciu o modele 3D - zarówno w wersji już zoptymalizowanej do druku 3D (formaty .STL / .OBJ / .3MF etc.), jak i surowej bezpośrednio ze skanera 3D. W przypadku modeli protetycznych - np. łuku zębowego, jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie w czasie 24-48 godzin od chwili otrzymania prawidłowo przygotowanego pliku 3D.

W przypadku modeli protetycznych, usługi są wykonywane na drukarkach 3D typu SLA (technika utwardzania żywic światłoutwardzalnych wiązką lasera), z materiałów dedykowanych branży dental, w tym również z materiałów biokompatybilnych. Nasz park maszynowy jest wyposażony zarówno w drukarki 3D, jak również stacje do automatycznego post-processingu UV.

W przypadku innych modeli mogą być one wykonywane również z żywic światłoutwardzalnych, jak również termoplastów oraz proszków poliamidowych. W tym ostatnim przypadku w pracy wykorzystywana jest nowatorska technologia MJF rozwijana przez HP, jako jedyna umożliwiająca druk przestrzenny obiektów z tworzyw sztucznych w pełnym kolorze.