HISTORIA


CD3D to jedna z najważniejszych i najdłużej działających firm w polskiej branży druku 3D. Miała kluczowy wpływ na jej rozwój, wspierając znakomitą większość firm tworzących dziś rynek druku 3D w kraju. Od 2018 roku CD3D rozwija usługi i produkty związane stricte z sektorem medycznym, głównie w obszarze naukowo-badawczym i badawczo-rozwojowym. Współpracuje z czołowymi firmami z branży druku 3D oraz jednostkami naukowymi i uczelniami wyższymi w Polsce.

 • styczeń 2013

  Powstanie Centrum Druku 3D

  Powstanie Centrum Druku 3D

  W styczniu 2013 r. Paweł Ślusarczyk zakłada Centrum Druku 3D - blog poświęcony technologiom przyrostowym. Na tamtą chwilę jest to jeden z blisko dziesięciu serwisów tego typu działających w kraju. Wkrótce pozostanie jedynym aktywnym, a jego rozmiar, skala i wpływ na rozwój rodzącej się właśnie branży druku 3D będzie nieoceniony.

 • wrzesień 2013

  BAZA DRUKAREK 3D

  Premiera "BAZY DRUKAREK 3D"

  We wrześniu 2013 r. na łamach Centrum Druku 3D zostaje opublikowane pierwsze w Polsce zestawienie, prezentujące polskie drukarki 3D. Wraz z rozwojem zestawienia, które otrzymuje nazwę "BAZA DRUKAREK 3D", na łamach portalu Centrum Druku 3D pojawiają się pierwsze sylwetki polskich firm tworzących branżę druku 3D w kraju oraz wywiady z ich twórcami. Portal staje się na wiele lat jedynym tego typu medium w polskim internecie aktywnie wspierającym polską branżę druku 3D i firmy ją tworzącą.

  ZOBACZ: BAZA DRUKAREK 3D

 • luty 2014

  BAZA FIRM

  Premiera "BAZY FIRM"

  W lutym 2014 r. na łamach Centrum Druku 3D pojawia się druga najważniejsza aplikacja i filar portalu - BAZA FIRM, zrzeszająca firmy tworzące polską branżę druku 3D. Jest to pierwsze i wciąż jedyne tego typu zestawienie w kraju. BAZA FIRM liczy dziś ponad 100 podmiotów działających stricte w branży technologii przyrostowych.

  ZOBACZ: BAZA FIRM

 • sierpień 2014

  1000 artykułów na Centrum Druku 3D

  Publikacja 1000-nego artykułu na łamach Centrum Druku 3D

  Po nieco ponad półtora roku od chwili publikacji pierwszego tekstu, na łamach Centrum Druku 3D pojawia się tysięczny artykuł. Do chwili obecnej zostało opublikowanych ich już blisko 5000. Z portalem współpracuje bądź współpracowało 50 autorów.

  Centrum Druku 3D staje się najważniejszym medium poświęconym technologiom przyrostowym w Polsce i trzecim najdłużej aktywnym portalem tego typu założonym w Europie.

 • październik 2014

  CD3D z siedzibą w Bionanoparku

  CD3D otwiera biuro w Bionanoparku

  Jesienią 2014 r. redakcja portalu Centrum Druku 3D otwiera biuro w łódzkim Bionanoparku, przy ul. Dubois 114/116. Do zespołu na stałe dołącza Anna Ślusarczyk, która wkrótce stanie się jedną z najbardziej znanych osób w branży i będzie współtworzyć Stowarzyszenie Polskiej Branży Druku 3D. Równocześnie firma rozpoczyna działalność szkoleniową i doradczą w obszarze technologii przyrostowych.

  ZOBACZ: Nowa siedziba CD3D

 • grudzień 2014

  Nagrody Polskiej Branży Druku 3D

  I edycja Nagród Polskiej Branży Druku 3D

  W grudniu 2014 r. zostaje ogłoszony pierwszy na świecie plebiscyt, w którym nagradzane są osobistości, firmy i produkty tworzące branżę druku 3D. Nagrody Polskiej Branży Druku 3D na stałe wpisują się do kalendarza imprez poświęconych technologiom addytywnym w kraju.

  ZOBACZ: Nagrody Polskiej Branży Druku 3D

 • kwiecień 2015

  Powstanie CD3D Sp. z o.o.

  Powstanie spółki CD3D Sp. z o.o.

  Z początkiem stycznia 2015 r. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) – wiodąca w Europie organizacja startupowa, zdecydowała się zainwestować w portal Centrum Druku 3D na rzecz akceleracji jego rozwoju. Na mocy dalszych porozumień, 8 kwietnia 2015 r. została zawiązana spółka CD3D, współwłaścicielami której zostali Paweł Ślusarczyk, AIP oraz Pan Krzysztof Wojewodzic. Spółka rozpoczęła działalność operacyjną w maju tego samego roku.

  ZOBACZ: Zmiany organizacyjne w CD3D

 • wrzesień 2016

  CD3D wkracza w "Druk 3D w medycynie"

  CD3D uruchamia dział "Druk 3D w medycynie" na łamach Centrum Druku 3D

  Latem 2016 r. szeregi CD3D zasila Magdalena Przychodniak. Za jej sprawą na Centrum Druku 3D pojawiają się artykuły poświęcone tematyce wykorzystywania technologii przyrostowych w szeroko pojętej medycynie, konsekwencją czego jest uruchomienie nowego działu tematycznego na łamach portalu. Rok później Przychodniak obejmie obowiązki redaktor naczelnej portalu Centrum Druku 3D, a dział "Druk 3D w medycynie" osiągnie poziom blisko 200 artykułów.

  Równocześnie Spółka zacieśnia współpracę z Laboratorium Biofizyki Molekularnej i Nanostrukturalnej w Bionanopark, a w szczególności z Pracownią Indywidualnych Implantów Medycznych, poszerzając swoje kompetencje w obszarze druku 3D implantów i narzędzi chirurgicznych.

  ZOBACZ: Druk 3D w medycynie

 • wrzesień 2017

  Współpraca z PIAP

  PIAP i CD3D nawiązują współpracę w zakresie prowadzenia projektów R&D

  PIAP (Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów) oraz CD3D nawiązują współpracę w zakresie pozyskiwania, prowadzenia oraz realizacji projektów badawczo-rozwojowych w obszarze szeroko pojętych technologii przyrostowych oraz skanowania 3D.

  ZOBACZ: PIAP i CD3D nawiązują współpracę

 • kwiecień 2018

  Biodrukowanie 3D

  CD3D wkracza w sektor biodruku 3D

  Wiosną 2018 roku Spółka podejmuje decyzję o rozpoczęciu prac badawczo-rozwojowych nad szeroko pojętym biodrukowaniem 3D, wykorzystując w pracach materiały hydrożelowe, biologiczne oraz polimerowe.

 • listopad 2018

  Współpraca z PAN

  PAN i CD3D nawiązują współpracę w zakresie prowadzenia projektów R&D

  Jesienią 2018 r. CD3D podpisuje umowę o współpracy z Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN, w ramach której prowadzi dalsze prace badawczo-rozwojowe nad biodrukiem 3D.

 • styczeń 2019

  Powstanie Klastra Biodruku 3D

  CD3D i Bionanopark tworzą Klaster Biodruku 3D

  CD3D i Bionanopark podpisują umowę dot. stworzenia otwartego Klastra Biodruku 3D, w ramach którego wspólnie realizują prace badawczo-rozwojowe.

 • marzec 2019

  Premiera Klastra Biodruku 3D

  Oficjalne premiera Klastra Biodruku 3D

  Oficjalne uruchomienie otwartego Klastra Biodruku 3D i rozpoczęcie działalności.