CD3D rozpoczyna współpracę z Bionanopark


CD3D, właściciel Centrum Druku 3D, największego portalu o technologiach poszerza zakres swojej działalności. W ramach nowej marki CD3D Medical firma prowadzi prace nad rozwiązaniami z zakresu technologii biodruku 3D, zawierając kolejne współprace z jednostkami naukowymi.

Pierwszą umowa została zawarta z łódzkim Bionanoparkiem, na mocy której Pracowni Indywidualnych Implantów Medycznych, w Laboratorium Biofizyki Molekularnej i Nanostrukturalnej powstał klaster biodrukarek 3D. Klaster składa się z kilkudziesięciu urządzań marki SKAFFOSYS, pozwalających na tworzenie trójwymiarowych struktur, powstałych z materiałów hydrożelowych i/lub biologicznych.

Bionanopark jest parkiem naukowo-technologicznym z atrakcyjną ofertą badawczą, inwestycyjną oraz inkubacyjną skierowaną do firm i instytucji działających w obszarze zaawansowanych technologii. Organizacja wspiera inicjatywy z zakresu nowoczesnych technologii, zapewniając młodym firmom dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz specjalistycznej wiedzy wykwalifikowanej kadry.